WLAX Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Fri. 2 Okla. Baptist 4 North Greenville 10 Final
Sat. 3 Okla. Baptist 13 Southern Wesleyan 1 Final
  Lees-McRae 5 Tusculum 17 Final
  Barton * 1 Mount Olive 20 Final
  Converse # 12 Brevard 9 Final
  Point University 18 Emmanuel (Ga.) 14 Final
  Scrimmage
  Erskine 8 Montevallo 19 Final
Wed. 7 North Greenville * 2 Limestone 19 Final
Sat. 10 Chowan 6 Embry-Riddle (FL) 20 Final
  Montevallo 18 Emmanuel (Ga.) 14 Final
Tue. 13 N.C. Wesleyan 3 Barton 20 Final
  Columbia (S.C.) 9 Converse 10 Final - 4OT
Wed. 14 Mount Olive * 20 Chowan 5 Final
  Erskine * 8 North Greenville 18 Final
Thu. 15 Lees-McRae * 12 Southern Wesleyan 3 Final
  Converse 6 Catawba 16 Final
Sat. 17 Wingate 15 Chowan 8 Final
  Belmont Abbey 13 Tusculum 10 Final
  Rocky Top Sports Complex @ Gatlinburg, Tenn.
  Limestone 13 Tampa 11 Final
  Lee 11 Erskine 12 Final
Tue. 20 Mount Olive 10 Catawba 11 Final
  Belmont Abbey 12 Lenoir-Rhyne 11 Final
  Converse * 8 Emmanuel (Ga.) 20 Final
Wed. 21 Newberry   North Greenville   6:00 PM
  Erskine *   Southern Wesleyan   7:00 PM
Fri. 23 Lees-McRae   Lee   4:00 PM
  Florida Tech   Limestone   4:00 PM
  Barton   Mars Hill   4:00 PM
  Converse   Coker   6:00 PM
Sat. 24 North Greenville   Tusculum   12:00 PM
  Tampa   Belmont Abbey   12:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Newberry   3:00 PM
  Barton *   Erskine   3:00 PM
  Mount Olive   Lenoir-Rhyne   4:00 PM
Tue. 27 Chowan   Coker   3:00 PM
  Emmanuel (Ga.)   Southern Virginia   4:00 PM
Wed. 28 Catawba   Belmont Abbey   3:00 PM
  Mount Olive   Wingate   4:00 PM
  Converse *   Limestone   4:00 PM
 
March
Thu. 1 Concordia-St. Paul   Southern Wesleyan   5:00 PM
Fri. 2 Saint Leo   Belmont Abbey   4:00 PM
Sat. 3 Mount Olive *   Emmanuel (Ga.)   12:00 PM
  North Greenville *   Converse   1:00 PM
  Southern Wesleyan *   Chowan   3:00 PM
Mon. 5 Barton   Keiser   12:00 PM
  Chestnut Hill   Chowan   3:00 PM
  Ohio Valley   North Greenville   3:30 PM
  Ave Maria   Converse   4:00 PM
Tue. 6 Emmanuel (Ga.)   Reinhardt   6:00 PM
Wed. 7 Ohio Valley   Southern Wesleyan   3:00 PM
  Belmont Abbey *   Converse   4:00 PM
  Coker   Mount Olive   4:00 PM
  Limestone *   Erskine   6:00 PM
  North Greenville   Palm Beach Atl.   7:00 PM
  Barton   Embry-Riddle (FL)   7:00 PM
Fri. 9 Emmanuel (Ga.)   Palm Beach Atlantic   11:00 AM
  Southern Wesleyan   St. Andrews   3:30 PM
Sat. 10 Mercyhurst   Limestone   12:00 PM
  North Greenville   Tampa   12:00 PM
  Belmont Abbey *   Lees-McRae   1:00 PM
  Erskine *   Chowan   3:00 PM
  Southern Wesleyan *   Mount Olive   3:00 PM
Tue. 13 Wilmington (Del.)   Converse   3:00 PM
  Berry   Emmanuel (Ga.)   5:30 PM
Wed. 14 West Chester   Mount Olive   12:00 PM
  Barton *   Chowan   4:00 PM
  Belmont Abbey   Wingate   4:00 PM
Thu. 15 Univeristy of Charleston   Southern Wesleyan   7:00 PM
  Limestone   Queens (N.C.)   7:00 PM
Fri. 16 Lees-McRae *   Barton   7:00 PM
Sat. 17 Lees-McRae *   Mount Olive   12:00 PM
  Chowan *   Belmont Abbey   3:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Southern Wesleyan   7:00 PM
Sun. 18 Barton *   Limestone   2:00 PM
Tue. 20 North Greenville *   Belmont Abbey   4:30 PM
Wed. 21 UVa-Wise   Lees-McRae   5:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   Erskine   6:00 PM
Fri. 23 Converse *   Lees-McRae   4:00 PM
  Rollins   Limestone   7:00 PM
Sat. 24 Erskine   Embry-Riddle (FL)   1:00 PM
  Mount Olive *   Belmont Abbey   4:00 PM
Sun. 25 Limestone *   Chowan   1:00 PM
Mon. 26 Southern Wesleyan *   Barton   4:00 PM
  Erskine   Palm Beach Atl.   7:00 PM
Wed. 28 Erskine   Keiser   3:00 PM
  Belmont Abbey *   Southern Wesleyan   5:30 PM
  Lees-McRae *   North Greenville   7:00 PM
Fri. 30 Limestone *   Emmanuel (Ga.)   1:00 PM
  Fla. Southern   Mount Olive   2:00 PM
Sat. 31 Chowan *   North Greenville   1:00 PM
  Mount Olive *   Converse   4:00 PM
 
April
Tue. 3 Chowan   Newberry   3:30 PM
Wed. 4 Southern Wesleyan *   North Greenville   4:00 PM
  Erskine   Belmont Abbey   4:30 PM
  Montevallo   Converse   5:00 PM
  Barton   Coker   6:00 PM
  Wingate   Limestone   7:00 PM
Thu. 5 Queens (N.C.)   Mount Olive   4:00 PM
Fri. 6 Limestone *   Lees-McRae   4:00 PM
  Emmanuel (Ga.) *   North Greenville   6:00 PM
Sat. 7 Barton *   Belmont Abbey   2:00 PM
  Erskine *   Mount Olive   4:00 PM
  Southern Wesleyan *   Converse   4:00 PM
Sun. 8 Chowan *   Converse   12:00 PM
Tue. 10 Belmont Abbey *   Emmanuel (Ga.)   6:00 PM
Wed. 11 Lees-McRae *   Erskine   4:00 PM
  North Greenville   Mars Hill   7:00 PM
Fri. 13 Fla. Southern   Belmont Abbey   3:00 PM
  Young Harris   Converse   3:00 PM
Sat. 14 Emmanuel (Ga.) *   Barton   12:00 PM
  Converse *   Erskine   2:00 PM
  Chowan *   Lees-McRae   3:30 PM
  Mount Olive *   Limestone   4:00 PM
Tue. 17 Emmanuel (Ga.) *   Lees-McRae   5:00 PM
Wed. 18 Belmont Abbey *   Limestone   4:00 PM
Fri. 20 North Greenville *   Barton   7:00 PM
Sat. 21 Limestone *   Southern Wesleyan   12:00 PM
  Chowan *   Emmanuel (Ga.)   12:00 PM
  Senior Night
  North Greenville *   Mount Olive   3:00 PM
  Converse *   Barton   4:00 PM
Wed. 25 TBD *   Mount Olive   TBA
  Conference Carolinas Tournament
  TBA   Belmont Abbey   TBA
  Conference Carolinas Quarterfinals (at campus sites)
  Barton   TBA   7:00 PM
Sat. 28 TBD *   Mount Olive   TBA
  Conference Carolinas Tournament
  Belmont Abbey   TBA   TBA
  Conference Carolinas Semifinals @ Tigerville, S.C.
Sun. 29 TBD *   Mount Olive   TBA
  Conference Carolinas Tournament
  Belmont Abbey   TBA   TBA
  Conference Carolinas Championship @ Tigerville, S.C.
 
May
Sat. 5 Limestone   Lenoir-Rhyne   7:30 PM
# Exhibition
* Conference